11 ze 26 antivirů neuspělo v získání certifikace VB100

Web VB oznámil ve svém nejnovějším reportu, které z antivirových produktů neuspěly v získání prestižního ocenění VB100. Updatován byl i průměrový RAP kvadrant zobrazující RAP (Reaktiovní a Proaktivní) detekční schopnosti. Test probíhal na OS Windows Server 2008.
reklama

Již při letmém pohledu na graf zachycující průměry RAP za duben 2009 až říjen 2009 je zřejmé, že nejlepšího výsledku dosáhla se svými produkty společnost G DATA. Slušně si však vedly i Avira, Microsoft Forefront, CheckPoint a Redstone. Nadpůrměrného výsledku dosáhla i ryze domácí produkce - ESET, AVG, Alwil.

11 ze 26 antivirů neuspělo v získání certifikace VB100

Připomínáme, že výsledky Reactive And Proactive testu jsou důležité v obou osách, takže čím lepší produkt, tím více nahoře vpravo jej najdeme. Poslední měsíc byly do testů zahrnuty mimochodem i dva mimořádné a v detekci náročné polymorfní viry, jejichž četné použité vzorky zamotaly hlavu nejednomu dosavadnímu favoritovi.

Zdroj: Virus Bulletin

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru