10 miliard stažených aplikací v App Store

Jen dva a půl roku po jeho spuštění App Store od Apple zaznamenal o víkendu stažení jubilejní aplikace s pořadovým číslem deset miliard.
reklama

Toto číslo aplikací bylo staženo více než 160 miliony uživateli iPhonů, iPodů touch a iPadů po celém světě. Aplikaci s pořadovým číslem 10 miliard s názvem Paper Glider si stáhl Gail Davis z Velké Británie. Davis od Apple dostane poukaz na 10 000 dolarů (v přepočtu téměř dvě stě tisíc korun), které může utratit v iTunes. "S více než deseti miliardami staženými aplikacemi za pouhé dva a půl roku od jeho spuštění - jen v posledním roce to bylo sedm miliard stažených aplikací - App Store předčil všechna naše očekávání," uvedl v tiskovém prohlášení Philip Schiller, vice prezident marketingu v Apple.

"App Store změnil to, jak je software vyvíjen, distribuován, hledán a prodáván." App Store v současné době nabízí více než 350 000 aplikací pro uživatele iPhonů, iPodů touch a iPadů v devadesáti zemích světa. Aplikace jsou rozděleny do dvaceti kategorií, mezi nimiž nechybí hry, zprávy, sport, zdraví nebo cestování.

Zdroj: TZ

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru