Zoner Photo Studio X jako první podporuje nástupce JPEGu HEIF

Oblíbený český editor a správce fotek Zoner Photo Studio X bude zřejmě prvním fotografickým softwarem pro Windows, který implementuje podporu formátu HEIF, nástupce JPEGu.
reklama

HEIF, neboli High Efficiency Image File Format, je souborový formát pro ukládání obrázků a nebo jejich sekvencí. Vyvinuli jej v MEPGu a je definován v MPEG-H část 12, ISO/IEC 23008-12. Požadavky a první scénáře použití byly definovány v roce 2013, před dvěma lety byla vydána finální specifikace.

Letos Apple oznámil podporu formátu HEIF v novém macOS High Sierra a iOS 11. Hlavní využití najde HEIF tam, kde chcete při zachování stejné obrazové kvality výrazně snížit velikost souboru. Tedy u fotografů a tvůrců webu. HEIF podporuje nedestruktivní úpravy a oproti JPEGu může být až o polovinu úspornější.

HEIF

Více informací o HEIF v ZPS X najdete v článku Zoner Photo Studio X Brings the Future of Image Storage.

Podrobnosti o HEIF pak například na Wikipedii nebo na Letem světem Applem.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru