Už jste si stáhli Visual Studio for Mac?

Rádi byste tvořili desktopové i mobilní aplikace pro Mac OS či iOS s využitím programovacího jazyka C#? A co takhle aplikace pro Android? Mrkněte na Visual Studio for Mac, zatím ve verzi Preview. Vypadá docela schopně.
reklama

Než jsem před lety přešel téměř kompletně na produkty od Apple, používal jsem ve Windows v hojné míře právě Visual Studio. Tvorbu desktopových aplikací jsem miloval. Vyrostl jsem totiž na Delphi a k C# jsem přešel, protože jsem na Delphi po přechodu na volnou nohu neměl. Ve Visual Studiu jsem si vytvořil spoustu různých užitečných prográmků.

Visual Studio for Mac

Naproti tomu na Macu jsem se s Xcode nikdy moc nezkamarádil. Když už, tak občas sáhnu po projektu Lazarus, což je takové zjednodušené open source Delphi. Koncem loňského roku se však objevilo preview Visual Studio for Mac, díky kterému je možné vytvářet nativní i multiplatformní aplikace pro Mac OS, iOS i Android. A také pro chytré hodinky a podobná zařízení.

Visual Studio for Mac

Postaveno je to na Xamarinu, podporuje to Git a balíčky NuGet. Na první pohled se mi Visual Studio for Mac docela líbí a těším se, až si zase najdu čas na ne-webové programování.

Visual Studio for Mac

Máte-li to podobně, určitě na Visual Studio for Mac koukněte.

Visual Studio for Mac

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Ten poslední screenshot je IMHO Xcode a ne VisualStudio

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru