Drupal 7 video: instalace modulů a témat nyní již bez FTP
29. 7. 2010, Jan Polzer
Instalace nových modulů do redakčního systému Drupal je více méně klasika. Z drupal.org si do počítače stáhnete příslušné balíčky, rozbalíte je a nakopírujete do složek sites/all/modules nebo sites/all/themes. Kdo má štěstí na webhosting podporující SSH, může využít zrychlení a rozbalování balíčků přímo na serveru. Viz WinSCP: jak rychle rozbalovat archivy přímo na serveru.
Jinou možností, dle mého názoru komfortnější, je využít modul Plugin Manager, který je po zadání přístupových údajů k FTP schopen moduly a témata stahovat sám a uživateli nabídnout rozhraní, kde si jen příslušné moduly nebo témata pro Drupal vyberete. Viz návod v článku Plugin Manager: instalace modulů pro Drupal na jedno kliknutí.
Pohodlná instalace modulů a témat v Drupalu 7?
I v Drupalu 7 samozřejmě budete moci nové moduly a témata nakopírovat přes FTP nebo jiný způsob připojení k adresářové struktuře svého webu. Ovšem přibyla zde možnost nahrát balíček s modulem nebo tématem přímo z disku počítače, případně zadat jeho adresu ke stažení a Drupal 7 se již sám postará o nakopírování. V praxi si novinku můžete prohlédnout na následujícím videu:
Otazník do mezinadpisu jsem nedal jen tak. Přestože je nový způsob instalace modulů a témat do Drupalu 7 určité vylepšení a Drupal 7 se tak přibližuje třeba systému Joomla, nemyslím si, že by to bylo extra pohodlné. Moduly si totiž musíte nejprve najít na drupal.org, do schránky zkopírovat jejich adresu a tu teprve zadat svému Drupalu.
Možná mi něco uniklo, možná se to do finální podoby Drupalu 7 ještě změní, ale v současné době to vidím tak, že zůstanu věrný Plugin Manageru, jehož verze pro Drupal 7 se již připravuje.








Poslední komentáře
3 hodiny 20 min zpět
7 hodin 37 min zpět
7 hodin 39 min zpět
21 hodin 6 min zpět
1 den 21 hodin zpět
2 dny 1 hodina zpět
2 dny 1 hodina zpět
2 dny 1 hodina zpět
2 dny 5 hodin zpět
2 dny 5 hodin zpět